Uniwersytet Trzeciego Wieku rekrutuje!

Uniwersytet Trzeciego Wieku „Edukacja” Filia w Kłodzku zaprasza po raz kolejny na zajęcia w nowym semestrze zimowym 2020/2021.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 5 października w budynku WSZ „Edukacja” przy ul. Wyspiańskiego 2f. Słuchacze mają możliwość uczestniczenia w wykładach z różnych dziedzin wiedzy. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana akademicka kadra, wspaniali lektorzy języków obcych, informatycy, trenerzy personalni, lekarze, dietetycy, prawnicy.

Nasze spotkania rozpoczynają się wykładem, który trwa 1,5 godziny a następnie odbywają się zajęcia w grupach. Tematyka wykładów jest różnorodna od historii sztuki, podróży geograficznych, zagadnień psychologicznych, socjologicznych prawniczych po tematy o zdrowym odżywianiu i życiu.

Celem zajęć jest aktywizacja słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Udział w nich pozwala seniorom na zacieśnianie kontaktów towarzyskich, współpracę w grupie oraz daje możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Są bodźcem aby wyjść z domu i aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym oraz upowszechniać zdrowy tryb życia, ruchu, sportu.

W semestrze będą organizowane wycieczki jednodniowe po Kotlinie Kłodzkiej oraz kilkudniowe wyjazdy zagraniczne, wyjazdy do teatru i opery we Wrocławiu.

Myślą przewodnią w tym roku akademickim jest: „Cudowny lek to Uniwersytet”.

Spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 15.30 w budynku uczelni. Wszelkie informacje można uzyskać w Dziekanacie. Zachęcamy do współpracy, rekrutacja trwa i to bez ograniczeń wiekowych!
 

Rekrutacja - Uniwersytet Trzeciego Wieku