Uniwersytet Trzeciego Wieku – rekrutacja trwa

Uniwersytet Trzeciego Wieku „Edukacja” Filia w Kłodzku zaprasza po raz kolejny na zajęcia w nowym semestrze letnim 2019/2020.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 03 marca w budynku WSZ „Edukacja” przy ul. Wyspiańskiego 2f. Słuchacze mają możliwość uczestniczenia w wykładach z różnych dziedzin wiedzy. Zajęcia prowadzi wykwalifikowana akademicka kadra, wspaniali lektorzy języków obcych, informatycy, trenerzy personalni, lekarze, dietetycy, prawnicy.

Seniorzy zdobywają umiejętności w zakresie obsługi komputera i znajomości języków obcych (do wyboru: angielski w stopniu podstawowym, zaawansowanym i język niemiecki w stopniu średnim, zajęcia ruchowe-gimnastyka. Nasze spotkania rozpoczynają się wykładem, który trwa 1,5 godziny a następnie odbywają się zajęcia w grupach.

Tematyka wykładów jest różnorodna od historii sztuki, podróży geograficznych, zagadnień psychologicznych, socjologicznych prawniczych po tematy o zdrowym odżywianiu i życiu.
Celem zajęć jest aktywizacja słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Są to zajęcia grupowe. Udział w nich pozwala seniorom na zacieśnianie kontaktów towarzyskich, współpracę w grupie oraz daje możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Są bodźcem aby wyjść z domu i aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym oraz upowszechniać zdrowy tryb życia, ruchu, sportu.

W semestrze będą organizowane wycieczki jednodniowe po Kotlinie Kłodzkiej oraz kilkudniowe wyjazdy zagraniczne, wyjazdy do teatru i opery we Wrocławiu.


Myślą przewodnią w tym roku akademickim jest: „Najlepszy lek to Uniwersytet”


Spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 15:30 w budynku uczelni.
Wszelkie informacje można uzyskać w Dziekanacie WSZ ”Edukacja” w Kłodzku, ul. Wyspiańskiego 2f, tel.74 867 60 67.
Zachęcamy do współpracy.

Rekrutacja trwa! Brak ograniczeń wiekowych.