Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na zajęcia

Uniwersytet Trzeciego Wieku „Edukacja” w Filii WSZ „Edukacja” w Kłodzku zaprasza po raz kolejny na zajęcia w nowym semestrze zimowym 2019/2020.
Pierwsze spotkanie odbędzie się 01 października w budynku WSZ „Edukacja” przy ul. Wyspiańskiego 2f. Słuchacze mają możliwość uczestniczenia w wykładach z różnych dziedzin wiedzy.Zajęcia prowadzi wykwalifikowana akademicka kadra, wspaniali lektorzy języków obcych, informatycy, trenerzy personalni.
Seniorzy zdobywają umiejętności w zakresie obsługi komputera i znajomości języków obcych (do wyboru: angielski w stopniu podstawowym, zaawansowanym i język niemiecki w stopniu średnim. Nowością w tym semestrze będą zajęcia prowadzone przez Panią Iwonę Sarkowską dotyczące nauki gry w brydża.
Celem zajęć jest aktywizacja słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Są to zajęcia grupowe. Udział w nich pozwala seniorom na zacieśnianie kontaktów towarzyskich, współpracę w grupie oraz daje możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Najważniejsze to chyba to, że są bodźcem aby wyjść z domu i aktywnie uczestniczyć w życiu kulturalnym.
W semestrze będą organizowane wycieczki jednodniowe po Kotlinie Kłodzkiej oraz kilkudniowe wyjazdy zagraniczne. W kwietniu 2020 planujemy wycieczkę autokarową „Zamki Bawarskie”.
Myślą przewodnią w tym roku akademickim jest:

„Nie ma lepszego leku jak Uniwersytet Trzeciego Wieku”

Spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 15.30
Wszelkie informacje można uzyskać w Dziekanacie WSZ”Edukacja” w Kłodzku, ul. Wyspiańskiego 2f, tel.74/867-60-67.
Zachęcamy do współpracy.

Rekrutacja trwa! Brak ograniczeń wiekowych