Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet Trzeciego Wieku  w lutym kończy swoje zajęcia w semestrze zimowym

Słuchacze mogli skorzystać z ciekawych  wykładów z różnych dziedzin nauki. W tym semestrze  seniorzy skorzystali z licznych prelekcji na temat słuchu, wzroku, oraz chorób związanych w dzisiejszym świecie.

 

Ogromnym powodzeniem cieszył się wykład Pani dietetyczki, która  rozmawiała na temat cukrzycy ,profilaktyki  i sposobu zwalczania tej choroby . Później była możliwość osobistego spotkania z wykładowcą i ustalenia indywidualnej diety.

W lutym zorganizowana była wycieczka do Kątów Bystrzyckich celem poznania lokalnej historii. Słuchacze zwiedzili przepiękny kościół  Katarzyny Aleksandryjskiej z XV wieku.

We wsi działa prężnie Mała Akademia Sztuki „Kąty Siedem i Pół” założona przez malarkę Ewę Konikowską.

 

Swoją działalność prowadzi także „Kuźnia Alchemiczna”, placówka zajmuje się działalnością

Edukacyjną i wystawienniczą z zakresu geologii.

Po zakończonej wycieczce wszyscy udaliśmy się do” Domu Skowronki „ gdzie próbowaliśmy wspaniałe regionalne ciasta  upieczone przez gospodynię oraz posłuchaliśmy historii miejscowości i jej mieszkańców.

 

 

 

Na początku lutego słuchacze mieli możliwość uczestniczenia w kuligu.

Wszyscy w godzinach popołudniowych wyjechali do Marianówki. Liczba osób była imponująca. Było nas ponad 30 osób.

Pogoda nam dopisała. Obok ośrodka  zostało rozpalone duże ognisko przy którym  uczestnicy mogli samodzielnie upiec kiełbaskę , pośpiewać oraz lepiej się poznać. W godzinach wieczornych  wszyscy w dobrych nastrojach zostali odwiezieni  autokarem  do Kłodzka. 

 

Pod koniec lutego  jest zaplanowany wyjazd do Wrocławia na spektakl muzyczny „Trzej muszkieterowie” oraz zwiedzanie Capitolu od strony kuchennej czyli wszystkie zakamarki , garderoby, scenę, pomieszczenia gospodarcze z kostiumami  itp.

Semestr letni zaczynamy w marcu. Są zaplanowane  bardzo atrakcyjne wykłady z różnych dziedzin naukowych jak medycyna, historia i kultura, geografia, przyroda, Feng-shui.

Ponadto dla słuchaczy przez cały semestr letni oprócz zajęć językowych i informatycznych

zaplanowane są zajęcia ruchowe, prowadzone przez trenera personalnego.

Te zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wiele osób może poprawić swoją kondycję i zdrowie.

W tym roku UTW obchodzić będzie swoje 10-lecie istnienia dlatego też w czerwcu będzie zorganizowane uroczyste ognisko z niespodziankami.